مجال

کِلاَوس بُودلِر، از زیستن و زیسته‌هایش می‌نویسد.

چند نکته پیرامونِ #دولت_منتخب و "کاروانی که بُوَد بدرقه‌اش لطفِ" «ملّت»

  • ۱۰:۰۵

مقام محترم رهبری، در ضیافت افطار گفت: " آقای روحانی مواردی ذکر کردند که «باید این کار بشود، بایدآن کار بشود»؛ مخاطب این بایدها کیست؟ خود ایشان! نه هیچ‌کس دیگر."

حواشی

میم. حرفِ کاملاً صحیح و به‌جایی است. مخاطب، حسن روحانی‌ست. انشاءالله که قدرتِ انجامِ همه‌ی این کارها هم در اختیار اوست و چهار سال دیگر، همه‌شان انجام شده.

جیم. حسن روحانی نباید فراموش کند که #انتخاب 24 میلیون ایرانی است و آن‌ها که از بعضی صحبت‌ها حسابی سر حال می‌آیند، نباید فراموش کنند که #انتصابی هستند. [ببینید؛ ویدئوی کوتاهِ این حرف.]

الف. روحانی به لغو سند 2030 رای داد. چیزی که نه امضاشدنی بود و نه پنهان. دفتر رهبری، مجمع تشخیص مصلحت، مجلس شورای اسلامی و روزنامه جمهوری اسلامی، همه در 25 شهریور 95 از وجود چنین سندی خبر داشتند. [حتماً بررسی دقیق فکت‌نامه را که کارش درستی‌سنجی ادعاها براساس حقایق و اطلاعات رسمی‌ست، بخوانید] دقیقاً پیش از انتخابات و بسیار به موقع، به‌گونه‌ای حاشا کردند بعضی‌ها، که (هم روحانی از دروغ‌های پیرامون آن ضربه دید و هم در نهایت) "وا داد" و کوتاه آمد! «حسن روحانی نباید فراموش کند #انتخابی است.» فراموش که کند، وا می‌دهد! فراموش که کند، خواسته‌ها و مطالبات ملت را هم فراموش می‌کند. امیدوارم سرِ لجن‌پراکنی‌ها و دروغ‌ها و تهمت‌ها کوتاه نیاید. با این حال، باید پشتیبانِ #دولت_منتخب ماند. چراکه هنوز دولت دوازدهم تشکیل نشده، هجمه‌ها آغاز شده. باید پشتیبانِ دولتِ صددرصدیِ منتخب مردم بود در مقابلِ آتش به‌اختیارها.

لام. انتقاد از دولت، نه تنها با پشتیبانی منافاتی ندارد بل‌که یکی از برتری‌های رئیس جمهوریِ منتخب‌ـمان، همین #انتقاد و #اعتراض_امن است. تندترین انتقادات را مطرح کنید. پرسش‌گری و مطالبه کنید. اما حمایت از دولتِ منتخب، فی‌الواقع، حمایت و صیانت از رایِ مردم و پیامِ آشکار این رای است. (اگر چه بعضی آن‌را دیرتر درک کنند...)

 انتقام مردم را از آنان می‌گیرند. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی -۱۳۹۳/۷/۱۰

[یک نکته‌ و مثالِ جزئی؛ بخوانید]

کاروانی که بوَد بدرقه‌اش لطف خدای

به تجمل بنشیند به جلالت برود

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
با سرِ زلفِ تو، مجموعِ پریشانی خود
کو «مجال»ـی که سراسر همه تقریر کنم

می‌تونید این مجالِ کلاوس رو با کمکِ آدمک زیر دنبال کنید

followme
Designed By Erfan بلاگِ بیان، باافتخار، نیروبخش به مجالِ مجازی این‌جانب است. کپی، بامنبع یا بدون آن، کار پسندیده‌ایست؛ چیزهای مفید را بی‌پروا کپی و پخش کنید :)